A pécsi kosarasoknak egy győzelem kell a bajnoki címhez

2011.04.13. 20:45

Az MKB-Euroleasing Sopron kikapott otthon a címvédő Pécs együttesétől szerdán a női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, a baranyaiak ezzel 2-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A két nagy rivális 11. bajnoki döntőjének - a pécsiek 6-4-re vezetnek - szombati első felvonása az alapszakaszgyőztes baranyai csapat 82-76-os sikerével zárult. A nemrég a Magyar Kupát elhódító soproniak a folytatásban is futottak az eredmény után, ugyanis a vendégek Bujdosó és Griffin révén 5-0-ra, majd 17-10-re elhúztak. A triplák nélkül támadó házigazdák Holt és a finálé nyitányán 21 pontot szóró Tamane révén próbálták tartani a lépést, ennek ellenére a 19. percben 24-34, a félidőben pedig 26-36 volt az állás.

Térfélcsere után egy mecsekaljai pontra 14 érkezett Székely Norbert tanítványaitól, és a 26. percben először vezettek a hazaiak (41-40). Innentől ismét nyílt lett a mérkőzés, az utolsó negyednek 48-49-ről vágtak neki a csapatok. A zárószakasz fogcsikorgató küzdelmet hozott, Griffin ontotta a kosarakat, rengeteg szabálytalanság és büntető követte egymást, amelyekből végül a címvédő jött ki jobban. A találkozó hőse a pécsi Kelsey Griffin lett 24 ponttal. A finálé harmadik felvonását - amelyen a Pécs megvédheti címét - vasárnap 20 órakor rendezik Pécsett.

Eredmény, 2. mérkőzés: MKB-Euroleasing Sopron - Pécs 2010 68-78 (12-21, 14-15, 22-13, 20-29). Legjobb dobók: Tamane 17, Coleman 13, Krivacsevics 13, Honti 12, Holt 12, illetve Griffin 24, Quigley 11, Iványi 11. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Pécs javára