Megint nyert a Chicago és a Miami

2011.04.19. 08:52

A Chicago Bulls Derrick Rose vezetésével 96-90-re nyert a vendég Indiana Pacers-szel szemben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság NBA rájátszásának első fordulójában, így már 2-0-ra vezet a párharcban. Rose – akinek a legnagyobb az esélye az alapszakasz legjobb játékosának járó címre - 36 pontot, nyolc lepattanót és hat gólpasszt jegyzett. A Pacers a 2006-os playoff harmadik meccse óta nem tudott nyerni a rájátszásban.

Nem kegyelmezett a Miami sem, amely 21 ponttal, 94-73-ra verte a fiatal Philadelphia 76erst. A Heat három menője, LeBron James, Chris Bosh és Dwyane Wade megint villogott, hárman együtt 64 pontot szereztek, James 29-et, Bosh 11 lepattanót gyűjtött. A Sixers ennél kevesebb pontot rájátszásban eddig egyszer, az Orlandónak dobott, az 1999-es playoffban, akkor 68-at. A Miami már gyakorlatilag a következő körben érezheti magát, franchise-története során még sosem fordult elő, hogy 2-0-ról elbukjon egy párharcot, ráadásul a Philadelphia az szezonbeli – az alapszakaszt is beleértve – ötödik vereségét szenvedte el a Miamitól.

NBA-rájátszás

Keleti főcsoport, negyeddöntő, 2. mérkőzések

Chicago Bulls–Indiana Pacers 96-90. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Chicago javára.

Miami Heat–Philadelphia 76ers 94–73. Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Miami javára.