A Szolnoki Olaj szépített a kosárdöntőben

2011.05.13. 20:31

A Szolnok legyőzte a vendég Albacompot pénteken a férfi kosárlabda NB I döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 2-1-re szépített a három sikerig tartó párharcban.

Az alapszakaszgyőztes Szolnok szombaton meglepetésre 87-69-es hazai vereséggel kezdte a döntőt, majd 88-67-re kikapott Székesfehérváron. A harmadik meccs is a az Albacomp fölényével kezdődött, főként Simonnak köszönhetően. A kupagyőztes Olajnál elsősorban Trotter jeleskedett, de a második negyednek így is ötpontos vendégvezetéssel vágtak neki a csapatok.A Szolnok 17 perc elteltével, közvetlenül a nagyszünet előtt vette vissza az előnyt, félidőben 35-33 volt az állás.

Térfélcsere után kilenc ponttal is megléptek a házigazdák, ekkor Horváth, illetve a túloldalon Jones is 14 pontnál tartott. Az Albacomp a 29. percben érte utol riválisát (50-50), három játékrész után 55-54-et mutatott az eredményjelző. A rendkívül izgalmas és fordulatos zárószakaszban egyik csapat sem tudott három pontnál messzebb kerülni, mígnem az utolsó perc előtt a meccs hősévé előlépő Horváth duplájával 70-65 lett, ami sorsdöntőnek bizonyult. A hajrában csak tovább nőtt a különbség, így a Szolnok megérdemelten szépített 2-1-re a fináléban