Elképesztő dallasi fordítás

2011.05.24. 08:35

A Dallas Mavericks hosszabbítás után 112-105-re nyert az Oklahoma City Thunder vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoport-döntőjének negyedik mérkőzésén, ezzel egy győzelemre van a továbbjutástól.

A Mavericks négy és fél perccel a vége előtt még 15 pontos hátrányban volt, ám a találkozót végül 40 ponttal záró német Dirk Nowitzki vezetésével megfordította. A német kosaras mellett Jason Kidd is remekelt, 17 pontig jutott. Az Oklahoma City 25-ször adta el a labdát, Kevin Durant 29 pontig és 15 lepattanóig jutott.

Az NBA rájátszásainak történetében két csapat jött vissza 1-3-as hátrányról úgy, hogy a hetedik meccset idegenben játszotta: 1968-ban, a keleti döntőben a Boston, 1995-ben a nyugati elődöntőben a Houston. A következő meccset szerda éjszaka, Dallasban játsszák.

Nyugati főcsoport-döntő, 4. mérkőzés: Oklahoma City Thunder-Dallas Mavericks 105-112 - hosszabbítás után. A négy győzelemig tartó párharc állása: 3-1 a Dallas javára.