Szerdán kezdődik az NBA-döntő

2011.05.30. 11:58

Magyar idő szerint szerda hajnalban rajtol az NBA 65. döntője, a Dallas Mavericks először vagy a Miami Heat másodszor hódíthatja el a Larry O'Brienről elnevezett trófeát.

A két csapat vívta a 2006-os finálét is, amelyben az 1980-ban alapított texasi klub már 2-0-ra vezetett - a harmadik meccsen pedig öt perccel a vége előtt 12 pontos előnyben volt -, ám végül 4-2-re elbukta a párharcot, melynek legjobbjává Dwyane Wade-et választották.

A pályaelőnyt élvező Heat mellett szólhat, hogy Erik Spoelstra tanítványai veretlenek otthon (8/0), ugyanakkor a 2006-os döntő óta a két csapat mind a tíz találkozóján dallasi győzelem született. A sorozatban 399 telt házas hazai meccsel jelenleg ligaelső Mavs vezére változatlanul a német Dirk Nowitzki, aki a rájátszásban 28,4-es pontátlaggal áll.