Adél
-3 °C

Eb-pótselejtezőt nyertek a női kosarasok

2011.06.07. 20:05

A magyar női kosárlabda-válogatott 71-57-re legyőzte Bulgáriát kedden a Sopronban zajló Európa-bajnoki pótselejtezőtorna negyedik játéknapján, így százszázalékos teljesítménnyel továbbjutott a rájátszásba. Ott Németországot kell vernie a Eb-ért.

A keddi mérkőzésen Székely Norbert együttese csak a második negyedben gyengélkedett a honosított Donneka Hodges vezette vendégek ellen. A félidőben 34-33 volt az állás, Hodges 14 pontnál tartott. A második félidőben már Fegyverneky Zsófia és Vajda Anna révén érvényesült a hazaiak nagyobb játékereje. A 29. percben már 10 ponttal ment a magyar csapat (57-47).

A válogatott négy mérkőzésből négy győzelemmel zárta a tornát, Bulgária mellett Hollandiát, Ukrajnát és Finnországot is simán verete.

A másik - Tarantóban küzdő - pótselejtező csoport győztesével, Németországgal játszik össze oda-visszavágó rendszerben az egyetlen kiadó Eb-helyért. Az első meccset vasárnap, Oberhausenben, a másodikat pedig jövő szerdán, Sopronban játsszák.

"Változnak az idők és az emberek is, összeállt a csapat tavaly óta. Honti kiesése megzavart bennünket, mégis teljesítettük a célt, ugyanis Hodgesen kívül 38 pontot dobott az ellenfél. Öröm itt dolgozni, megérdemelten nyertük meg a tornát, de máris jön a következő kihívás." - értékelt Székely Norbert szövetségi kapitány.

A június 18-tól július 3-ig tartó Eb-t Bydgoszczban, Katowicében és Lódzban rendezik.

Hollandia-Ukrajna 52-51