Sorsdöntő meccs előtt a Szolnok

2012.03.19. 11:32

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Szolnok, amely kedden a lett Venstpils vendégeként lép pályára a férfi kosárlabda Eurochallenge-kupa negyeddöntőjének harmadik, utolsó meccsén. Az 1-1-re álló párharc utolsó meccsének győztese bejut a sorozat áprilisi négyes döntőjébe, Pór Péter vezetőedző ennek megfelelő elszántsággal beszélt a nagy feladatról.

„Az NB I.-ben időnként egy 5-10 perces koncentráltabb időszak is elég egy meccs megnyeréséhez, de a nemzetközi porondon az elmúlt két mérkőzésünk is megmutatta, hogy a 40-ből akár kétpercnyi kihagyás is eldönthet egy találkozót - nyilatkozta az MTI-nek a Mosonmagyaróváron éjszakázó, majd a nap folyamán Bécsből Lettországba repülő bajnokcsapat mestere. A pénteki pihenőnap utáni edzéseken végrehajtottunk kisebb változtatásokat, védekezésben főleg a 2-2 elleni játékon kellett javítani, támadásban pedig az eladott labdákra hívtam fel a fiúk figyelmét, mivel csütörtökön legalább 10 olyan pontot kaptunk otthon, amikor az ellenfélnek ki sem kellett dolgoznia helyzetet. Összességében folyamatosan javul a játékunk, ez remélhetőleg elég lesz az idegenbeli győzelemhez.”

A párharc utolsó meccsét magyar idő szerint kedden 18 órakor rendezik Ventspilsben.