A Miami már 2-0-ra vezet

2012.05.31. 09:03

Az NBA keleti főcsoportjának döntőjében hosszabbítás után duplázta meg előnyét a Miami.
A Miami Heat hosszabbítás után 115-111-re legyőzte a vendég Boston Celtics együttesét, így már 2-0-ra vezet az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) keleti döntőjében.

A szerdai meccsen a bostoni Rajon Rondo 44 pontot szerzett, illetve 10 gólpasszt adott és 8 lepattanót szedett, ám a hazaiak a ráadásban kihasználták, hogy a Boston másik legjobbja, Paul Pierce már nem lehetett a pályán, miután kipontozódott.

Rondo egyébként az NBA történetének hatodik játékosa lett - Tracy McGrady, Charles Barkley, Clyde Drexler, Jerry West és Oscar Robertson kétszer – után, aki a rájátszásban legalább ilyen mutatókat produkált.

A Heatben a szezon legértékesebb játékosának választott LeBron James 34 pontig és 10 lepattanóig jutott. Nyugaton a San Antonio Spurs 2-0-ra vezet az Oklahoma City Thunder ellen.

Keleti döntő, 2. mérkőzés: Miami Heat-Boston Celtics 115-111 - hosszabbítás után. Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Miami javára.