NBA: az Oklahoma nyerte a döntő első meccsét

2012.06.13. 10:56

Az Oklahoma City Thunder nyerte meg az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) nagydöntőjének nyitányát, miután hazai pályán 105-94-re legyőzte a Miami Heatet.

Eredmény, 1. mérkőzés:

Oklahoma City Thunder-Miami Heat 105-94 (22-29, 25-25, 27-19, 31-21)
legjobb dobók: Durant 36, Westbrook 27, Ibaka 10, illetve James 30, Wade 19, Battier 17, Chalmers 12

A 2006 után második bajnoki címére hajtó Miami kezdte jobban a finálét, és 10-2-re, majd 24-13-ra elhúzott. A házigazdák Kevin Durant pontjaival tartották magukat. A második negyedben az idény legjobbjává választott LeBron James jóvoltából 13 pontra megléptek a tavaly döntős floridaiak. Ekkor volt a legnagyobb különbség a mérkőzésen, de a nagyszünetben már csak 54-47 volt az állás.

Térfélcsere után, a 30. percben jött a fordulat: a Thunder 60 pontnál érte utol ellenfelét, és a harmadik negyed végén - a meccs során először - a vezetést is megszerezte (73-72). A zárószakaszban a vendégek nem tudták megfékezni az ebben a 12 percben 17, összesen pedig 36 pontot szóró Durantet, így az Oklahoma előnnyel várhatja a magyar idő szerint péntek hajnali folytatást, amelyre ugyancsak a Thunder csarnokában kerül sor.

A második félidőben a Durant-Russel Westbrook kettős több pontot szerzett, mint a teljes Heat (41-40). Az odahaza a rájátszásban még veretlen (9-0) OKC végső sikere mellett szól, hogy a nyitómeccset nyerő csapatok az esetek 73 százalékában a bajnoki címet is elhódítják.