Euroliga: a Győr megverte a Krakówot

2012.10.31. 20:20

HAT-AGRO UNI Győr hosszabbítás után négy ponttal nyert a lengyel Kraków vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga második fordulójában.

Az előző Euroliga-szezont három győzelemmel és tizenegy vereséggel záró Győr nem kezdte jól a mérkőzést, de Füzy Ákos csapata okozatosan feljavult, és főként jó védekezésének köszönhetően a félidőben vezetett.

A magyar bajnokcsapat a tengerentúli WNBA-ban a Connecticut Sunt erősítő, nemrég szerződtetett Chalysa Shegog, illetve a szintén új szerzemény, ausztrál Natalie Hurst jó teljesítményének köszönhetően hétpontos előnnyel kezdte az utolsó negyedet.

A negyedik negyedben sokáig biztosan vezetett a Győr, de egy perccel a vége előtt három pontra felzárkóztak a lengyelek, és Anke De Mondt triplájával négy másodperccel a dudaszó előtt egyenlítettek.

A ráadásban főként jó büntetőzésének köszönhetően győzött a magyar csapat.

A győriek jövő csütörtökön az orosz Szpartak Moszkvát fogadják.

Eredmény, 2. forduló, A csoport:

Kraków (lengyel) - HAT-AGRO UNI Győr 62-67 (19-16, 8-12, 13-19, 18-11, 4-9) - hosszabbítás után
a magyar csapat legjobb dobói: Hurst 14, Shegog 12, Kublina 11