Eurochallenge Kupa: simán nyert az Olaj

2012.11.20. 21:39

A Szolnok végig vezetve magabiztos győzelmet aratott kedden Temesváron a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa harmadik fordulójában.

Az F csoportban egy győzelemmel és egy vereséggel álló szolnokiak remekül kezdtek, a temesvári csapat csak 0-9-nél talált be először. Az első negyedben a főként a nyáron érkezett irányítónak, Simon Balázsnak köszönhetően szerzett 11 pontos előny (16-27) a folytatásban kettőre olvadt (27-29), itt azonban megtört a Temesvár lendülete. Báder Márton és a lett Ernests Kalve is hatalmasakat zsákolt, a félidőben 41-51 volt az állás.

Az idén az NB I. helyett az Adria Ligában szereplő, magyar bajnok és kupagyőztes Szolnok térfélcsere után is hibátlanul büntetőzött, így 18 ponttal meglépett. Az utolsó játékrésznek azonban már csak 64-72-ről vágtak neki a csapatok. Pór Péter tanítványai a hajrában már nem engedték ki a kezükből a meccset, és végül magabiztos győzelmet arattak az elfáradó hazaiak felett.