A Szolnoki Olaj két ponttal verte a Partizant

2012.12.16. 19:10

A Szolnoki Olaj hazai pályán nagy csatában legyőzte a mezőny egyik legjobb csapatát, a szerb Partizant a férfi kosárlabda Adria Liga 13. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A két győzelemmel és tíz vereséggel sereghajtó, Adria Liga-újonc Szolnok a nyitónegyedben jelentős előnyhöz jutott, főként a csapatkapitány Báder Márton révén. A 9/3-as mérleggel a 14 csapatos tabella harmadik helyén álló Partizan a folytatásban sem tudott felzárkózni, a félidőben 47-35 volt az állás.

Térfélcsere után fordult a kocka, a harmadik játékrészben mindössze hét hazai pontot láthatott a Tiszaligeti Csarnok 1400 nézője, az utolsó szakasz 54-52-ről indult. Ebben már a szerbek is vezettek (54-57), aztán Nenad Asceric együttese nagy hajrát nyitott és az utolsó perc 68-68-cal kezdődött. A nyáron érkezett lett Ernests Kalve kosarára már nem érkezett válasz, így a magyar bajnok megszerezte harmadik sikerét az Adria Ligában.

A héten az Eurochallenge Kupa legjobb 16 csapata közé jutott Szolnok szerdán a szlovén Novo Mestót fogadja az AL-ben.