Az Indiana nem adja könnyen

2013.05.29. 10:27

Az Indiana izgalmas meccsen 99-92-re győzte le az NBA bajnokát, a Miamit a keleti főcsoportdöntőben, így a párharc 2-2-re áll. (A másik ágon a San Antonio már döntőbe került).

A meccs sokáig szoros volt, az utolsó negyed elején a Pacers 81-72-re lépett el. A negyedik tizenkét perc igazi fordulatokat hozott. A Miami egy 14-2-es rohammal megfordította a meccset, de a Pacers nem adta fel, 16-6-tal válaszolt, végül hét ponttal nyerni tudott.

Az már látszik, hogy az Indiana hatalmas csatára készteti a sokkal esélyesebb Miamit, de a Pacers még sosem jutott túl a playoffban akkor, amikor három meccs után 1-2-re állt.

A hazaiaknál Roy Hibbert 23 pontig jutott, a csapata utolsó nyolc pontjából is hármat ő dobott, de a kezdőötös minden tagja 10 pont felett fejezte be és mindenki legalább öt lepattanót szedett. A Miamiban LeBron James 24 pontja emelkedett ki. Döntőnek bizonyult a két csapat mezőnykísérlete, az Indiana ötvenszázalékosan dobta a kétpontosokat, míg a Miami eredménye csak 39 százalék volt.

Az Indiana ezzel 3-1-re áll hazai pályán a Miamival szemben, és nyolc otthoni playoff-meccséből a hetediket nyerte meg.

James 24 pontja az is jelenti, hogy a Heat kosarasa már 3603 pontnál jár a rájátszások történetében, a következő meccsen egészen biztosan le fogja hagyni a legendás Wilt Chamberlaint, aki az örökranglista 14. helyén 3607-tel áll.

A párharc győztese a nyugati bajnok San Antonio Spurs együttesével találkozik a nagydöntőben.

Közben az Atlanta edzőt váltott, Mike Budenholzer lett a Hawks új szakvezetője. A 43 éves edző 17 éve dolgozott a San Antonio Spurs másodedzőjeként, a csapattal 1999-ben, 2003-ban, 2005-ben és 2007-ben bajnok lett. Az Atlanta a legutóbbi alapszakaszban 44 győzelemmel és 38 vereséggel bejutott a rájátszásba, ott viszont az első körben kiesett a jelenleg a keleti döntőben szereplő Indiana Pacerszel szemben. Ez után köszönték meg Larry Drew munkáját. Budenholzer a szezon végén csatlakozik a Hawkshoz.

Keleti főcsoport, döntő, 4. mérkőzés:

Indiana Pacers-Miami Heat 99-92 (26-22, 22-25, 29-23)

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása 2-2. A következő találkozó magyar idő szerint péntek hajnalban lesz Miamiban.