NBA-döntőcsúcs 16 triplával zúzott a Spurs

2013.06.12. 10:39

A címvédő Miami Heat pocsék játékot mutatott az NBA-döntő harmadik mérkőzésén, amelyet nem a sztárok nyertek meg a San Antoniónak. Danny Green és Gary Neal együtt 19-ből 13 triplát dobott, míg az egész Miami 18 kísérletéből csak 8 volt sikeres, főleg annak a Mike Millernek köszönhetően, aki mind az öt hárompontos kísérletét bedobta. A Spurs másik három tripláján Leonard (2) és Parker (1) osztozott.

Kawhi Leonard emellett remekül védekezett LeBron Jamesen, aki mindössze 15 pontig jutott, és csak 33%-kal dobott mezőnyből. James hiába játszott 39 percet, ez idő alatt a Spurs 32 ponttal dobott többet, mint a Miami, a -32-es mutató James egész NBA-karrierjében a legrosszabb.

„Azt kaptuk, amit érdemeltünk. Fantasztikus ritmusban játszottak, már az első negyedben is. Mindent bedobtak, amit akartak, nem tudtuk megzavarni őket” - összegzett a mérkőzés után a Heat vezetőedzője, Erik Spoelstra.

Spurs set NBA Finals 3-pointer record in Game 3!

Mindezt tették úgy, hogy Tony Parker combsérülése miatt csak 27 percet volt pályán (az előző két mérkőzésen 33, illetve 40 percet kapott), de egyébként sem ment neki túl jól a játék, csupán hat ponttal járult hozzá a Spurs sikeréhez. Elképzelhető, hogy Parkernek ki kell majd hagynia a negyedik, magyar idő szerint péntek hajnali találkozót.

A hazaiaknál Gary Neal és Danny Green volt a két nyerőember, ketten 51 pontot szereztek, ez 8-cal több, mint amit a Miami kezdőötöse dobott. Mario Chalmers és Udonis Haslem például egyetlen pontot sem szerzett. A Tim Duncan, Parker, Manu Ginobili hármasból csak Duncan játszott jól, 12 pontja mellé 14 lepattanót gyűjtött 29 perc alatt.

Döntő, 3. mérkőzés:

San Antonio Spurs-Miami Heat 113-77 (24-20, 26-24, 28-19, 35-14)

Legjobb dobók: Green 27, Neal 24, Leonard 14, Duncan 12, illetve Wade 16, James 15, Miller 15
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a San Antonio javára