Egy negyedben csak 4 pontig jutott, mégis a Szolnoki Olaj nyert

2013.11.05. 20:17

Győzelemmel kezdte meg Eurochallenge Kupa-szereplését a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata, amely kedden saját közönsége előtt verte a bolgár Szamokovot. Az Atomerőmű is hazai sikerrel, míg a Jászberény idegenbeli vereséggel nyitott.

A D csoportban a Körmend szerdán magyar idő szerint 16.30 órakor lép pályára az orosz Ljuberci vendégeként.

Az idén is az NB I. alapszakasza helyett a regionális Adria Ligában szereplő - és ott 3/3-as győzelem/vereség mutatóval álló - szolnokiak jókora rövidzárlattal nyitottak, ugyanis a 8. percben 2-14 volt az eredmény. A nyitónegyedben összesen 4 (!) pontot összehozó bajnoki ezüstérmes a folytatásban összeszedte magát, és a szerb Tomiszlav Ivosev, valamint Vojvoda Dávid és Simon Balázs révén 20-20-nál utolérte öt amerikaival érkezett bolgár riválisát. A szolnoki Willie Warren - akit a szerb Radnicski Kragujevacsnak dobott 30 pontja után a hatodik forduló legjobbjává választottak az Adria Ligában - egyszer sem talált a gyűrűbe, ezzel együtt a nagyszünetben 31-34 volt az állás.

A 2012-ben az Eurochallenge debreceni négyes döntőjébe jutott hazaiak a 29. percben, 49-48-nál jutottak ismét vezetéshez, az utolsó játékrész mégis egypontos vendég vezetésről indult (49-50) indult. Ugyan Warren és Lóránt Péter is megszórta magát a záró tíz percben, ám négy perccel a vége előtt 60-60-at mutatott az eredményjelző. A hajrában aztán öt ponttal elhúzott Nenad Ascserics együttese - amelyben a sérülésből felépülőben lévő Báder Márton csak három percet vállalt -, és előnyét remekül tartva megszerezte a szezonnyitó győzelmet.

A Szolnok egy hét múlva a román Tirgu Mureshez látogat.