Kosárlabda-EK: magyar győzelmek

2013.11.13. 22:49

A Diósgyőr és a PINKK Pécs egyaránt győzött hazai környezetben szerdán a női kosárlabda Európa Kupa második fordulójában.

Eredmények az európai szövetség honlapja alapján:
    2. forduló:
    E csoport:
DVTK-Lotto Young Cats (belga) 106-60 (27-13, 22-17, 31-14, 26-16)
a magyar csapat legjobb dobói: Raven 26, Sverrisdottir 18, Tobin 14

G csoport:
PINKK Pécsi 424-Wallonia (belga) 69-63 (18-11, 22-19, 18-24, 11-9)
a magyar csapat legjobb dobói: Tomlinson, Sinclair 12-12, Ruják 11

Az Alba Fehérvár hazai pályán remek hajrával legyőzte a török Ankarát szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, ezzel megszerezte első sikerét a sorozatban.

Eredmény, 5. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár-Ankara (török) 92-84 (16-28, 29-18, 19-24, 28-14)
a magyar csapat legjobb dobói: Moore 25, Kemp 16, Somogyi 14, Hobbs 13

Az első Európa Kupa-szezonját négy vereséggel kezdő Alba gyenge rajtot vett az 1/3-as győzelmi mérlegnél tartó Ankara ellen, a 8. percben általános döbbenetre 10-28 állt a veszprémi csarnok eredményjelzőjén (a fehérvári arénát felújítják). Carlos Frade vezetőedző azonban felrázta tanítványait, akik az amerikai Ramone Moore és Maurice Kemp révén visszakapaszkodtak a második negyedben, és a 18. percben, 40-39-nél először átvették a vezetést. A nagyszünetben azonban 45-46 volt az állás.
    Térfélcsere után 47-46-nál volt az előny ismét a magyar bajnoknál, de ezután a szerb Vanja Plisnic által vezérelt törökök folyamatosan 3-4 ponttal előttük jártak.
    A 64-70-ről induló utolsó negyedet azonban a házigazdák 15-3-as rohammal kezdték, a 220 centis Somogyi Gergely palánkszaggató zsákolásokat mutatott be. Moore - a mezőny legjobbja - sorozatban 11 pontot dobott, így már 10 pont volt a különbség (86-76). Ebből az előnyből 8 pont megmaradt a végére is, így az Alba megszerezte első győzelmét a kontinens második számú versenysorozataként jegyzett EK-ban.
    A Fehérvár 1/4-es mérlegnél tartó együttese jövő szerdán az orosz Nyizsnyij Novgorodot fogadja.