Adria Liga: Kikapott Montenegróban a Szolnok

2014.03.01. 22:50

Az Eurochallenge Kupában negyeddöntős Szolnoki Olaj vereséget szenvedett a montenegrói Buducsnoszt Podgorica vendégeként szombaton a kosárlabda Adria Liga 22. fordulójában.

A Szolnok 7-14-es győzelem-vereség mutatóval a 12., míg a Buducsnoszt 13-8-cal az ötödik helyen állt a meccs előtt a 14 csapatos Adria Ligában. Az első negyedben a papírformának megfelelően a hazaiak voltak valamivel jobbak, ötpontos előnyre tettek szert, de a második 10 percben a magyar együttes fordított, nyolcpontos különbséggel nyerte a szakaszt, így minimális előnnyel vonulhatott a nagyszünetre.

Dragan Aleksic tanítványai aztán a harmadik negyedben nagyon gyengén teljesítettek, a hazaiak pedig ezt kihasználva fölényesen, több mint 20 ponttal hozták ezt a játékrészt. A Szolnok hiába nyerte 11 pontos különbséggel a zárószakaszt, ez csupán arra volt elég, hogy csökkentse a vereség mértékét - írja az MTI.

Eredmény, 22. forduló:

Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Szolnoki Olaj 86-77 (22-17, 18-26, 35-12, 11-22)