Albert, Lipót
12 °C

LeBron 35 pontot dobott, idegenben egyenlített a Miami az NBA-döntőben

2014.06.09. 09:05
A San Antonio Spurs 98-96-ra kikapott hazai pályán a címvédő Miamitól az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság nagydöntőjének második mérkőzésén, a négy nyert meccsig tartó párharc 1-1-re áll.

Az első meccs hajrájában izomgörcs miatt kidőlt Heat-sztár, LeBron James csak két pontot szerzett a nyitónegyedben, a Tony Parker és Tim Duncan vezette Spurs végig előnyben volt az első félidőben.

A floridaiak a nagyszünetre érték utol a hazai csapatot (43-43), majd a harmadik negyedben James 2 perc 14 másodperc alatt 12 pontot szórt. Innentől fej-fej mellett haladtak, a sorsdöntő triplát a 35 pontig jutott James passzából Chris Bosh dobta. A texasi csapat utolsó négy büntetőjét elhibázta, a negyedik negyedben Parker és Duncan összesen három pontot termelt.

A Miami sorozatban 13-adszor nyert a rájátszásban egy elvesztett első mérkőzés után, és a San Antoniónak intő jel lehet, hogy tavaly is 1-1-re állt a finálé, amit végül a Heat nyert meg 4-3-ra.

A következő meccs magyar idő szerint szerdán hajnalban lesz, Miamiban.