USD 362,53 Ft
30 °C

Jordan már megint szétzsákolta magát

2015.04.29. 09:32

Két meccsel folytatódott az NBA rájátszása, és elképesztő végjátékot hozott a Los Angeles Clippers–San Antonio-találkozó. A főcsoport-negyeddöntő ötödik meccsén, fél perccel a vége előtt a vendég Spurs előnye csak egy pont volt.

Aztán a San Antonio 4 másodperccel a vége előtt büntetőkhöz jutott, Green az elsőt bedobta, a másodikat viszont kihagyta. A Spurs nagy szerencséjére Leonard szedte össze a lepattanót, és szabálytalankodtak is ellene, így végül két büntető döntötte el a meccset, a San Antonio ezzel 3-2-re vezet a sorozatban.

A meccsen hiába villogott Blake Griffin (30 pont), valamint hiába szórta egymás után a szebbnél szebb alley-oppokat DeAndre Jordan (21 pont, 14 lepattanó), a Spursben hét olyan játékos is akadt, aki legalább 10 pontot szerzett. Tim Duncan 21 ponttal és 11 lepattanóval zárt. A Spurs győzelméhez kellett még a végén Jordan érvénytelen kosara is.

Elképesztő alley-oopok a Clippers-Spurs meccsen

Ebben a párharcban április 30-án, Texasban lehet majd döntés. A Houston–Dallas viszont eldőlt: az ötödik meccset a Rockets nyerte, ezzel 4-1-gyel jutott tovább, a Houston majd a fenti párharc győztese ellen folytatja. A Hosuton 2009 óta először jutott túl a főcsoport-negyeddöntőn, James Harden 28 pontot szerzett. A lelátón a klub korábbi legendái: Hakeem Olajuwon és Tracy McGrady is elégedetten nyugtázta a győzelmet és a továbbjutást.

Főcsoport-negyeddöntő:

Nyugati főcsoport:

Houston Rockets–Dallas Mavericks 103-94. A végeredmény: 4-1 a Houston javára.

Los Angeles Clippers–San Antonio Spurs 107-111. Az állás: 3-2 a San Antonio javára.

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

A Meta továbbra is korlátozza az Index Facebook elérését, így hiába követ minket, híreink nem követik Önt. Facebook-videón mutatjuk, mi lehet ennek az egyik ellenszere, de ha első kézből akar értesülni a legfontosabb hírekről, töltse le az applikációnkat az App Store-ból vagy a Google Playből, illetve kövesse Twitter-csatornánkat!