Curry robot, ember ilyet nem tud: dudaszós kosár 22 méterről

2015.05.16. 10:12
NBA-főcsoportdöntőbe jutott a Golden State Warriors és az Atlanta Hawks is.

Hihetetlen izgalmak után, de a Washington Wizards negyedszer is kikapott az Atlantától.

Másodpercekkel a vége előtt, 94-91-nél az egyenlítésért és a hosszabbításért támadott a Wizards, Paul Pierce dobott is egy triplát, de a visszajátszásokból kiderült, hogy mikor elengedte a labdát, addigra az óra már lepörgött.

A dobás így érvénytelen lett, 4-2-s összesítéssel a Hawks - 1970 után először - ismét keleti konferenciadöntős, ahol a Cleveland Cavaliers lesz az ellenfelük.

Paul Pierce

A Golden State-et természetesen az élete formájában lévő, az alapszakasz MVP-jének is megválasztott Steph Curry vezette a főcsoportdöntőbe.

A Memphis 3-1-re vezetett ugyan a párharcban, de a Warriors zsinórban nyert hármat, az utolsót idegenben (95-108). A 32 pontos Curry a harmadik negyed végén a saját térfeléről, 22 méterről dobott olyan dudaszós kosarat, amit még évekig fognak ismételgetni.