A Szolnoki Olaj képtelen kikapni, újra simán bajnok

2015.05.26. 20:32
A címvédő Szolnok hazai pályán legyőzte kedden a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I. döntőjének harmadik mérkőzésén, ezzel 3-0-ra megnyerte a párharcot, és fennállásának hatodik bajnoki címét szerezte meg.

Feszült hangulatban indult a bajnoki döntő harmadik meccse, a KTE szezon végén távozó szakmai igazgatója, Stojan Ivkovic már a 4. percben technikai hibát kapott reklamálásért. Sztrahinja Milosevics és az előző meccsen 24 pontot szóró Vojvoda Dávid révén a remekül lepattanozó hazaiak 18-10-re elhúztak, sőt, a második negyed elején tíz pont volt a különbség. Mivel a két éve még másodosztályú kecskemétiek 7 perc alatt csak 7 pontig jutottak, a nagyszünetben 37-28 volt az állás, írja az MTI.

Fordulás után a sorozatban ötödik fináléját vívó Szolnok - amely nem kapott ki az idei rájátszásban - őrizte 10 pont körüli előnyét, a pontgyártásban Vojvoda járt az élen. Az 53-42-ről induló zárószakaszban az először döntős kecskemétiektől James Kinney megszerezte első kosarát, a 14 pontos Marko Djeraszimovics viszont kipontozódott. Az utolsó négy percben a hazaiak már a Tiszaligeti Csarnokot megtöltő közönségnek is játszottak, a KTE-ben pedig a fiatalok is bemutatkoztak.

A Szolnok 1991, 2007, 2011, 2012 és 2014 után hatodszor lett aranyérmes az NB I.-ben.

Dragan Alekszics, a Szolnok vezetőedzője: „Mi vagyunk a legjobb csapat Magyarországon, gratulálok mindkét együttesnek!"

Stojan Ivkovic, a Kecskemét szakmai igazgatója: „Gratulálok a Szolnoknak, mi először voltunk a döntőben, de az egész idényben méltó módon képviseltük a kecskeméti kosárlabdát. Egy jobb csapattól kaptunk ki, büszke vagyok a srácokra."

Szolnoki Olaj – KTE-Duna Aszfalt 66-55 (20-13, 17-15, 16-14, 13-13)
legjobb dobók: Vojvoda 19, Milosevics 15, illetve Djeraszimovics 14
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára.