Összeomlottak Hanga Ádámék a hosszabbításban, nincs meg az Euroliga-döntő

2016.05.13. 23:13

Az előzetes várakozások alapján a tavaly is Final Four-szereplő török Fenerbahcét tartották a Laboral Kutxa Victoria elleni Euroliga-elődöntő esélyesének, a törökök pedig ugyan csak hosszabbítás után, de ki is harcolták a döntőbe jutást.

Az elődöntőt a Fenerbahce kezdte jobban, a spanyol csapat annyira beragadt, hogy 7 perc alatt 13-0-ra húztak el a törökök, de szép lassan sikerült felzárkóznia Hangáéknak. Az első negyed végén már 23-15-re jöttek fel, a félidőre pedig már csak egy pont volt a hátrányuk 41-40-nél.

A második félidőben viszont egyre jobban játszott a Laboral, többször is átvették a vezetést, a negyedik negyed elején pedig 62-57-re el is tudtak lépni a 2015-ben negyedik Fenertől. A hajrá viszont újra izgalmas lett, a törökök 5 perccel a vége előtt feljöttek fel 1 pontra, majd 25 másodperccel a vége előtt a kétszeres Euroliga-győztes Kosztasz Szlukasz kosarával kiegyenlítettek 72-72-re, és mivel nem született több pont a rendes játékidőben, jöhetett a hosszabbítás.

Ahogy az első negyedet, úgy a ráadást is a Fener kezdte jobban, a hosszabbítás felénél már 7 pont volt az előnyük, sőt, volt 9 is, innen pedig már nem tudtak felállni Hangáék.

A magyar kosaras 41:47-et töltött pályán, ezzel nemcsak csapatában, de az egész mezőnyben ő játszotta a legtöbbet az elődöntőben, amit 10 ponttal és 5 lepattanóval zárt.

A tavalyi Euroliga-negyedik Fenerbahce ellenfele a CSZKA Moszkva lesz a döntőben, amely az orosz házi-elődöntőben 88-81-re verte a Lokomotiv Kubanyt. A vasárnapi bronzmeccsen így a Laboral Kutxa és a Lokomotiv találkoznak majd.

Eredmény, Euroliga-elődöntő

Fenarbahce-Laboral Kutxa Victoria 88-77 (23-15, 18-25, 14-17, 17-15, 16-5) hosszabbítás után