Verhetetlen a magyar kosárválogatott

2016.09.10. 22:03

Negyedik mérkőzését is megnyerte, így továbbra is százszázalékos a magyar férfi kosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában: Stojan Ivkovic  csapata idegenben verte a briteket, írja az MTI.

A magyar válogatott - amely legutóbb 1999-ben vett részt Európa-bajnokságon - az első két negyedet elvesztette, így a britek a nagyszünetben hat ponttal vezettek, a harmadik szakasz viszont nagyon jól sikerült, a tízpontos részsiker fordítást jelentett. A hajrához közeledve 71-81-nél tíz pontra nőtt a különbség, és a végén sem kellett komolyan izgulnia Stojan Ivkovic csapatának, amelyben Hanga Ádám, Vojvoda Dávid és Ferencz Csaba is 18 pontig jutott.

A válogatott jelenleg vezeti a csoportját, ha ez így marad, kijut az Eb-re, de csoportmásodikként is van erre esélye. Még két meccse van a csapatnak, de az is előfordulhat, hogy két vereséggel továbblép.

Nagy-Britannia - Magyarország 80-88 (22-18, 22-20, 17-27, 19-23)

a legjobb magyar dobók: Hanga 18, Vojvoda 18, Ferencz 18

A csoport másik mérkőzésén:

Luxemburg-Macedónia 74-82 (13-21, 21-27, 31-16, 9-18)

A G csoport állása: 1. Magyarország 8 pont, 2. Nagy-Britannia 6 (348-335), 3. Macedónia 6 (316-321), 4. Luxemburg 4