Egy brutális meccsel beírta magát az NBA-legendák közé

2017.11.16. 10:18

A Philadelphia 76ers idegenben, Los Angelesben verte meg a Lakerst hat ponttal, és a meccs első számú hőse Joel Embiid volt, aki karriercsúcsnak számító 46 pontot dobott, 15 lepattanót gyűjtött be és volt 7-7 gólpassza, illetve blokkja is.

Olyan kosaras, akinek legalább 40 pontja, illetve 7-7 asszisztja és blokkja volt, 1982 óta nem játszott a Philadelphiában, utoljára Julius Ervingnek volt ilyen mutatója. Sőt, ennyi pontot Allan Iverson 2006. november 24-i meccse óta nem dobott senki a Sixersben.

Érdekesen alakult Embiid NBA-karrierje, a harmadik kameruni születésű NBA-játékost 2014-ben az első kör harmadik helyén draftolta a Philadelphia. Egy súlyos lábtörés akadályozta meg, hogy már 2014-ben bemutatkozzon, majd egy újabb műtét miatt a 2015-16-os szezont is teljesen kihagyta. Tavaly már 31 meccset játszott. A Sixersben az újonc Ben Simmonsnak egy lepattanó hiányzott élete első tripla-duplájához.

Az Atlanta Hawks története legnagyobb különbségű győzelmét érte el, 46 ponttal nyert hazai pályán a Sacramento Kings ellen A korábbi atlantai csúcsot a Detroit Pistons 1994. február 7-i legyőzése jelentette: a Hawks akkor 44 ponttal, 141-97-re nyert.