A Real 18 éves szlovénja porig alázta a Barcát

2017.12.15. 09:27

Csütörtök este tartották az Euroligába kihelyezett El Clásicót, vagyis a Real Madrid és a Barcelona összecsapását, amiből nem Hanga Ádám csapata, vagyis a Barcelona jött ki jól. Az első negyed végén ugyan még 15-15 volt az állás, onnan viszont fokozatosan – főleg a második félidőben – elhúzott a Real, és nyert végül 87-75-re.

Hanga nem is játszott túl jól, a magyar válogatott kosaras 30 perc alatt 5 pontig, 7 lepattanóig, 2 labdaszerzésig és 1 gólpasszig jutott, de volt két blokkja is.

A Realban a 18 éves szlovén sztárnak, Luka Doncicnak nagyon ment a játék, újabb lépéssel közelebb került, hogy az NBA draft első körének elején válasszák majd ki. Doncic a harmadik negyedet például egy majdnem egészpályás kosárral zárta.

A negyedikben viszont szegény Victor Clavert cselezte ki a világból, a spanyol kosaras azt sem tudta, hol van.

Doncic végül úgy zárt 16 ponttal, 6 lepattanóval és 7 assziszttal, hogy nem is volt kezdő a Realban.

A csütörtöki meccs után a Real 6-6-os mérleggel a nyolcadik, a Barcelona viszont már csak a 12., 4-8-as eredménnyel.