70 pontot dobott, százat ért

2017.12.20. 20:00

A Sopron hazai pályán 17 ponttal verte szerdán a lengyel Polkowicét a női kosárlabda Euroliga kilencedik fordulójában. A soproni csapat ezzel megszerezte fennállásának századik győzelmét a sorozat alapszakaszában, írja az MTI.

A csoport, 9. forduló:
Sopron Basket-Polkowice (lengyel) 70-53 (16-20, 23-13, 16-12, 15-8)
--------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Turner 16, Crvendakic 15, Jovanovic 12

A magyar bajnok 5/3-as győzelmi mutatóval, míg a sereghajtó Polkowice 2/6-tal várta az év utolsó mérkőzését. A hazaiak önbizalmát fokozhatta, hogy legutóbb 75-73-ra nyertek a török Galatasaray vendégeként, ami a harmadik idegenbeli sikerüket jelentette (ilyenre a 2003/2004-es szezon óta nem volt példa).

A két csapat eddigi öt meccséből négyet a magyarok nyertek. A mostanit az ellenfél kezdte jobban, de a tíz ponttal megnyert második negyedet követően 39-33 volt az állás, írja az MTI. Fordulás után Roberto Iniguez együttese 13 pontra növelte előnyét, főként a szerb Aleksandra Crvendakicnak köszönhetően. Az utolsó negyedben a magyar együttes magabiztosan tartotta a különbséget, a mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdákat erősítő Yvonne Turner lett 16 ponttal.

A soproniak január 4-én a címvédő orosz Kurszkhoz látogatnak.