Albert, Lipót
12 °C

LeBron James mindenkit megőrjített zseniális három másodpercével

2018.04.26. 09:34

LeBron James meccsről-meccsre tud valami zseniálisat húzni. A Cleveland Cavaliers kosarasa a szerdai esti meccsén uralta az utolsó pillanatokat. Az Indian Pacers utolsó támadásánál kiosztott egy blokkot, majd pár másodperccel később egy dudaszós hármassal döntötte el a mérkőzést. 98-95-re nyert a Cavs. Kosara után érthetően kezdett őrült ünneplésbe az egész csapata.

„Gyerekként mindig vannak ilyen "három-kettő-egy" pillanataid, és képes vagy megoldani ezeket a helyzeteket. Most is ilyesmi érzésem volt. Újra gyereknek éreztem magam, mintha otthon kosaraztam volna, egy összetákolt palánkra labdaként használt zoknikkal." – mondta James, aki  nemcsak az utolsó pillanatokban volt erős. Összesen 44 pontot dobott, mind a 15 büntetője bement, szerzett tíz lepattanót és adott nyolc gólpasszt.

A Cleveland győzelmével átvette a vezetést a párharcban, egy győzelemre került a főcsoport-elődöntőtől.

James mellett Russel Westbrooknak is nagy napja volt. Az Oklahoma-játékos 45 pontot dobott a Utah Jazznek 15 lepattanója és 7 asszisztja mellett. Ez is kellett ahhoz, hogy az OKC 25 pontos hátrányból fordítani tudjon. Westbrook a második félidőben pörgött fel, akkor 33 pontot szerzett.