LeBron megint megőrjített mindenkit egy dudaszós kosárral

2018.05.06. 10:30

Lassan már a hihetetlen kategóriába tartozik, hogy mindig éppen LeBron James menti meg a csapatát az utolsó pillanatokban. A Cleveland Cavaliers játékosa szombat este a Toronto Raptorsnak dobott egy dudaszós kosarat, amivel be is húzta a meccset. A Cavs pedig egyetlen győzelemre került attól, hogy továbbjusson az NBA rájátszásában.

A Cleveland egész sokáig magabiztosan játszott a párharc harmadik meccsén, megnyugtatónak tűnő 10-15 ponttal vezettek Jamesék. Még a negyedik negyed is nagy előnyből indult, de a vége előtt nyolc másodperccel egyenlített a Raptors, 103-103 volt az állás.

Az utolsó támadásnál James az alapvonalnál kapta meg a labdát, a bal oldalon vezette fel a Raptors térfelére, Anonouby próbálta meg szerelni. James nem tört a gyűrűre, oldalról eresztett el egy felugrásos dobást, ami a palánkról pattant a kosárba a dudaszó pillanatában. Ezzel lett 105-103 a Clevelandnek. James karrierje során öt dudaszós kosarat dobott a rájátszásban, idén kicsit felpörgött, ez a második ilyen kosara.

James megint csapata legjobbja volt, 38 pontot, 6 lepattanót és 7 asszisztot jegyzett, de Kevin Love (21 pont, 16 lepattanó) és Kyle Korver (18 pont) is jó formában játszott. A Cleveland a keleti főcsoport elődöntőben 3-0-ra vezet a négy győzelemig tartó párharcban.

A másik ágon a Boston Celtics is már csak egy győzelemre van a főcsoport döntőtől, újra legyőzte a Philadelphiát, ami néhány pillanatig azt hitte, hogy szépített. A negyedik negyed lefújásakor Belinelli talált be távolról a bostoni kosárba, maga a játékos is azt hitte, hogy triplát dobott, de kiderült, csak két pontot ért, mert rálépett a vonalra. Ezzel pedig csak egyenlíteni tudott.

A hosszabbításban is végig szoros volt a meccs, végül a Boston 101-98-ra győzött. Itt is 3-0 a párharc állása.