Aliz
14 °C

A Heat centere a lelket is kiblokkolta a Spursből

2018.11.08. 10:46 Módosítva: 2018-11-08 11:15:49

Hazai pályán, 95-88–ra verte meg szerdán a Miami Heat a San Antonio Spurst, nem kis részben Hassan Whiteside-nak köszönhetően, aki remek estét fogott ki.

A meccs első pár percében még partiban volt a Spurs, de a negyed végére hét ponttal elhúzott a Heat, az előnyt pedig végig meg is őrizték. Whiteside

• 29 pontot rámolt be,
  • leszedett 20 lepattanót,
  • emellett pedig kiosztott 9 blokkot is.

A Heat centere épphogy lemaradt a blokkokkal összehozott tripla-dupláról, de így is toronymagasan vezeti ezt a kategóriát, négy ilyen meccse volt eddig. Utoljára egyébként Anthony Davisnek sikerült ilyen tripla-duplát csinálni, idén márciusban a Jazz ellen jött össze a dolog a Pelicans klasszisának.

A Minnesota Timberwolvesnál tovább folytatta a szárnyalást Derrick Rose, 31 pontot szórt a Lakers ellen, de ezúttal ez sem volt elég a győzelemhez, a szintén tripla-dupla közelébe jutó LeBron James vezérletével 114-110–re nyert a hazai csapat.