0,3 mp alatt két tripla – őrült befejezés az NBA-meccsen

2019.01.05. 09:25

Tíz meccsel folytatódott péntek este az NBA alapszakasza, a tíz meccsen többek között

• a keleti első Milwaukee Bucks 144-112-re tönkreverte az Atlanta Hawksot,
  • a New York Knicks nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg a még mindig LeBron James nélkül játszó Los Angeles Lakers ellen nyerve (119-112),
  • az Indiana Pacers pedig hosszabbításban, őrült befejezés után verte a Chicago Bullst.

A Pacers 9,3 másodperccel a lefújás előtt indíthatta az utolsó nagy rohamot 116-116-os állásnál, egy jól ütemezett kosárral ők nyerték volna a meccset. Az oldaldobás után Victor Oladipo lényegében a saját térfeléről indulva jött vissza annyira, hogy hárompontos-távolságba kerülhessen, majd elég távolról el is dobta a labdát – a kosár után csak 0,3 másodperc maradt az órán.

Az estet amúgy is már őrült sor előzte meg, Oladipo egyszer kigyenlített egy triplával, majd Myles Turner egy hárompontossal 116-113-as előnyhöz juttatta a Pacerst, ami után a bullsos Lauri Markkanen egyenlített ki. Ezután jött aztán a fenti Oladipo-tripla.

Ha esetleg valakiben felmerül, hogy Oladipo visszajátszotta a labdát a másik térfélre – a szabályok szerint nem, mert bár a támadótérfélen érinti először a labdát, majd azzal visszamozog a saját térfelére, de valójában csak ott lett biztos a labdabirtoklás, így a hasonló esetek oldaldobásoknál nem számítanak szabálytalannak a játékrészek utolsó 2 percében.

Az Oladipo-kosár utáni 0,3 másodpercben Zach LaVine fordulásból még dobott egy triplát az egyenlítésért, de a bírók kikockázták, hogy az óra lejárta után hagyta el a labda a kezeit, így maradt a 119-116-os Pacers-győzelem.

Közben az is kiderült, hogy a karácsonykor, a Golden State Warriors elleni meccsen ágyéksérülést szenvedő LeBron James a már eddig kihagyott öt meccs mellé még egy hétig, vagyis legalább három meccsig nem tér vissza. James nélkül 1-4 a mérlege eddig a Lakersnek.