A szlovén csodagyerek LeBrontól vett el egy rekordot

James Harden nem tud leállni, sorozatban 28. meccsén dobott legalább 30 pontot. A Sacramento Kings ellen 36 ponttal zárt a Houston Rockets sztárja. Luka Doncic is felállított egy rekordot a Dallas Mavericksben.
Harden már az első félidőben megcsinálta a nehezét, 25 pontot dobott. A végül 127-101-re megnyert meccsen nyolc triplát vágott be a Houston vezére.
A 19 éves, élete első NBA-szezonját gyűrő Doncic 19 ponttal, 10 lepattanóval és 11 assziszttal zárt a Charlotte Hornets ellen. Ezzel a szlovén csodagyerek lett a legfiatalabb játékos, aki három tripla-dupláig jutott. Az eddigi csúcstartó LeBron James volt.
Giannis Antetokounmpo is kirobbanó formában játszott, a Washington Wizards ellen 41 pontot szerzett. Csapata, a Milwaukee Bucks egyébként az első olyan csapat a mostani NBA-szezonban, amelyik már 40 győzelemnél jár.
A San Antonio Spurs súlyos vereséget szenvedett el a Golden State Warriorstól. A címvédő a második és harmadik negyedet uralta, csak a harmadik negyedben 49 pontot szórt be. A Golden State-ben Kevin Durant 23, Klay Thompson 26 pontot dobott, Stephen Curry 19-ig jutott a 141-102-re megnyert meccsen.
Eredmények:
- Brooklyn Nets-Denver Nuggets 135-130
- Chicago Bulls-New Orleans Pelicans 120-125
- Milwaukee Bucks-Washington Wizards 148-129
- Dallas Mavericks-Charlotte Hornets 99-93
- Utah Jazz-Phoenix Suns 116-88
- Sacramento Kings-Houston Rockets 101-127
- Golden State Warriors-San Antonio Spurs 141-102