Westbrook megint történelmet írt

2019.02.10. 09:15 Módosítva: 2019.02.10. 09:57

Három napon belül mindkét Los Angeles-i csapat nyerni tudott Bostonban: a Lakers egypontos győzelme után a Clippers 28 pontos hátrányból állt fel, és verte 123-112–re a Celtics csapatát az NBA szombati játéknapján.

Ahogy csütörtökön, úgy sokáig most sem utalt semmi arra, hogy a Celtics veszíteni fog, már az elején szétdobták a Clipperst, a 23 pontos előny pedig a második játékrészben 28 pontosra is hízott. A második félidőben aztán egészen bámulatos leolvadást produkáltak Irvingék, összesen nem sikerült annyi pontot dobniuk, mint az első negyedben, aminek előbb fordítás, aztán 11 pontos kiütés lett a vége.

A Clippersnél egyébként elég jól mutatkoztak be a friss szerzemények,

• a 76erstől érkezett újonc, Landry Shamet, 17 pontig jutott, amiből 13-at az utolsó játékrészben szerzett,
  • a Lakerstől megszerzett Ivica Zubac pedig rögtön kezdett is, és 12 ponttal, valamint 9 lepattanóval járult hozzá a sikerhez.

Az este rangadóján rendkívül izgalmas meccset játszott egymással az OKC és a Houston Rockets, és bár az első félidőben 26 ponttal is vezettek Hardenék, az MVP-cím kapuit döngető Paul George 45 pontjával és Westbrook tripla-duplájával végül a Thunder húzta be a meccset.

Westbrooknak támadásban magához képest annyira nem ment a játék, huszonegy kísérletből csak nyolcszor volt eredményes, a végjátékban azonban előbb fontos ziccert dobott, aztán remekül védekezte le Harden triplakísérletét, így elég nagy szerepet játszott csapata győzelmében. A Thunder sztárja egyébként egy rekordot is beállított szombaton,

sorozatban kilencedik tripla-dupláját hozta ugyanis össze, ilyesmi eddig csak Wilt Chamberlainnek sikerült.

Az este többi meccse közül a Milwaukee Bucks és az Orlando Magic összecsapását érdemes még kiemelni, az Antetokounmpót nélkülözni kényszerülő ligaelső ugyanis egészen rettenetesen játszott, és teljesen megérdemelten szenvedett 20 pontos vereséget az orlandói csapattól.