Szégyen, amit tettek velünk

2019.03.30. 11:43

131-130-ra legyőzte a Minnesota Timberwolves a Golden State Warriorst az NBA szombat hajnali rangadóján, de a meccsen még sokáig fognak vitatkozni.

A rendes játékidőben 115-115 volt az állás, majd Stephen Curry 0,5 másodperccel a vége előtt bedobott egy hárompontost, amivel 130-130-ra egyenlített a Golden State.

A mozdulat tökéletes, a védő pontosan tudta, mire kell készülnie, mégsem tudta megakadályoznia, hogy ne menjen a kosárba a labda.

A hátralévő öt tized másodpercben aztán Kevin Durant ellen személyi hibát ítéltek lökésért, miközben a labda kiment, Towns pedig az első büntetőjét bedobta, ezzel kialakította a végeredményt.

Curry azt nyilatkozta a meccs után, hogy szégyenletes, ami történt, és a játékvezető volt a meccs MVP-je, vagyis a legjobb embere. Steve Kerr vezetőedző nem kevés iróniával annyit mondott, hogy csodálatos.

Durant szerint újabb öt perces hosszabbításnak kellett volna jönnie, és érthetetlen, miért láttak nála szabálytalanságot.

A címvédő Golden State vezeti a csoportját, a Minnesotának pedig még így is nehéz lesz bekerülnie a rájátszásba.