Nem bírt a címvédővel a Sopron

2019.04.12. 22:04

A bronzéremért küzdhet vasárnap a Sopron Basket, miután hazai pályán 81-59-re kikapott a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjének második elődöntőjében a címvédő Jekatyerinburgtól.

A tavalyi döntő újrajátszásán a magyar csapat remekül kezdett, Turner Yvonne-nak köszönhetően kilenc ponttal elhúzott. Az orosz csapat ezután magához tért, majd a hajrában a fordítás is összejött: a nagyszünetben 39-42 volt az állás a Jekatyerinburg javára

A szünet nem tett jót a magyar csapatnak, a címvédő 46-60-ra elhúzott, az utolsó negyedben pedig hiába próbálkozott a magyar bajnok, végül sima vereséget szenvedett az orosz ellenfelétől. A Sopron legjobbja a 15 pontos Turner lett.

Vasárnap a cseh USK Praha elleni bronzmérkőzés 17.30-kor, míg a Jekatyerinburg-Dinamo Kurszk orosz döntő 20.30-kor kezdődik.