14 pontos hátrányból nyert Eb-meccset a női kosárválogatott

DEBRE20190627011
2019.06.27. 18:12

A magyar női kosárlabda-válogatott Nisben kezdte az Európa-bajnokságot, Szlovénia volt az ellenfele. A csoportban még Olaszország és Törökország van, vagyis a továbbjutás eléréséhez ez volt az egyik kulcsmeccs. A magyar válogatott pedig a legjobbkor jött ki a hullámvölgyből, és megnyerte a hajrában.

Az első negyedben ugyan a mieink kezdtek jobban, Studeré volt az első kosár: 5-2 és 7-5 is volt, a sok eladott labdát pontokkal büntették a szlovénok, akik 18-11-re és 22-15-re is vezettek. Onnan azonban a magyarok dobtak hat pontot. A tizedik perc végére így 25-22 volt az állás, oda.

A második negyed elején két percig nem volt kosár, utána egy 10-2-es szériával a szlovénok elhúztak, Székely Norbert időt kért.

24-35-ről azonban a mieink percei következtek, 32-35-re sikerült felzárkózni. A negyed végén Turner triplája kiszédült a gyűrűből, így nem sikerült átvenni a vezetést 36-38-nál, majd Zele Dorina büntetői sem estek be, ráadásul a rivális dobott még egy pontot büntetőből.

A harmadik negyedben a szlovénok sokkal összeszedettebben játszottak, és 14 ponttal is vezettek, 56-42-re. A csapatot azonban nem törte meg ez a helyzet, az ellenfél legjobbja, Eva Lisec, egy szerencsétlen mozdulat után befejezte a meccset. Határ Bernadett és Studer Ágnes vezetésével elindult felfelé.

A zárónegyedre így is hét pontos hátrányban fordultunk rá, akkor Zele pontjai kellettek nagyon, és amikor 4 perccel a vége előtt a szlovének 74-78-nél három pontost dobtak, akkor is maradt válasza a megfiatalított csapatnak.

79-83-nál az Amerikából honosított Turner Yvonne vette a kezébe a meccset, és két ritka fontos és szép triplát varázsolt a gyűrűbe, ami azt jelentette, hogy a harmadik perc után ismét Magyarországnál volt az előny. (85-83)

Az utolsó támadásoknál taktikusan játszva még egy kicsit tudta növelni az előnyét a csapat, és 88-84-re megnyerte a meccset.

Pénteken Olaszország jön, nem lehetetlen feladat az ő legyőzésük sem. Vasárnap a csoportfavorit törökökkel mérkőzünk.

Az olimpiai selejtezőre az első hat válogatott utazhat.

• Magyarország-Szlovénia 88-84 (22-25, 14-14, 23-30, 29-15)
  • Pontszerzők: Turner 23, Határ 21, Studer 17, Zele 8, Dubei 7, Horti 4, Varga 4, Lelik 2, Raksányi 2, illetve Oblak 21, Evans 18, Lisec 13, Prezelj 13, Baric 7, Friskovec 7, Jakovona 5