Kobe Bryant óta nem csináltak ilyet az NBA-ben

2020.01.31. 09:01

Nagy napja volt az Atlanta Hawksnak csütörtökön az NBA-ben, egyrészt 127-117-re verték az idegenben továbbra is gyengélkedő Philadelphia 76erst, másrészt két játékosuk is történelmi tettet hajtott végre.

A 43 éves Vince Carter, aki 14 pontig jutott, 1523. NBA-meccsén lépett pályára, amivel a német Dirk Nowitzkit megelőzve a harmadik helyre jött fel a legtöbb NBA-meccset számláló játékosok között. Carter még a szezonban utolérheti a második Kareem Abdul-Jabbart, aki 1560 meccsel fejezte be pályafutását, az első helyen álló Robert Parish (1611) viszont még messze van.

Carter mellett a nála 22 évvel fiatalabb Trae Young is remekelt. A szünetben 29 ponttal és 11 assziszttal állt – arra, hogy valaki 25-10 fölé jusson, a vasárnapi tragédiában meghalt Kobe Bryant óta nem volt példa az NBA-ben, neki 2013-ban sikerült hasonló statisztikai mutatót csinálnia két negyed alatt.

Young remek formában van, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy azt elmúlt öt meccsen 30 pont és 15 assziszt fölött átlagol – ilyen sorozatot egyedül Nate Archibald tudott összehozni 1972-ben az NBA történetében. Young meccs végi 18 asszisztja a legtöbb, amit eddig az NBA-ben összehozott a fiatal játékos.

Los Angelesben, a Staples Centerben először rendeztek mérkőzést Kobe Bryant halála óta. Bár nem a Lakers, hanem a Clippers játszott a csarnokban, így is Bryant két visszavonultatott mezét világították csak ki, majd Paul George emlékezett meg egy videóban a Bryantről, illetve a tragédiában elhunyt további nyolc áldozatról. A találkozót a vendég Sacramento Kings nyerte.