Vezetett a Lakers, de LeBron gondolt egyet, és szinte félpályáról eldobta

2020.03.04. 08:34

Az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keddi játéknapján a Los Angeles Lakers a Philadelphia 76ers-t fogadta: a nyugati ligát vezető Lakers 120-107-ra nyert a keleten hatodik helyen álló Philadelphia ellen.  A hazaiak sztárja, LeBron James 22 pontig, 14 asszisztig és 7 lepattanóig jutott. Legjobb megmozdulása az a hárompontos volt, amit szinte a félpályáról, a Lakers logóról eresztett el: teljesen indokolatlan volt, mivel a harmadik negyedben járt a meccs, csapata 16 ponttal vezetett és a támadóidőből is bőven volt még hátra.

A játéknap másik meccsén a Brooklyn Nets csak hosszabbítás után tudta legyűrni a Boston Celticset, a vége 129-120 lett. A meccs és a Brooklyn legjobbja az a Caris LeVert volt, aki egymaga több pontot szerzett a negyedik negyedben és a hosszabbításban, mint a teljes Boston, egészen pontosan 37-et. Az NBA történetében utoljára 20 éve tudott egy játékos ennyi pontot dobni az utolsó játékrészben és a ráadásban. LeVert összesen 51 pontot dobott a meccsen, ami rekord a karrierjében.