Hanga Ádámék a meccs végén vesztették el a spanyol kosárdöntőt

2020.06.30. 22:39

A Hanga Ádámmal felálló Barcelona 69-67-re kikapott a Baskoniától a spanyol kosárlabda-bajnokság keddi döntőjében, írja az MTI.

A 31 éves magyar kosaras - aki bekerült a szezon legjobb tíz kosarasa közé - három pontot és három lepattanót gyűjtött előző csapata ellen.

Az Európa legerősebb bajnokságának tartott ACB Liga a koronavírus-járvány miatt egy 12 csapatos, zárt kapus tornával fejeződött be Valenciában. A Barcelona és a Baskonia kilenc napja egyszer már összecsaptak a csoportkörben, akkor a Barca 81-75-re nyert, és Hanga csapata legjobbjaként 15 ponttal és 7 lepattanóval zárt a vitóriai csapat ellen, amelytől 2017-ben igazolt a Barcelonához. A 2019/20-as szezonban a Barcelona és a Baskonia negyedszer találkozott, előzőleg a bajnokságban mindkét alkalommal a katalánok nyertek, az Euroligában viszont a baszkok győztek.

A keddi döntő fordulatosan indult, a katalánok 9-15-ös hátrányból 22 pontot dobtak, amelyre csak nyolc érkezett a túloldalon. A 39-33-mal zárult félidőben Hanga bő tíz percet töltött a pályán, ezalatt dobott egy triplát, emellett szedett két lepattanót. Térfélcsere után fej fej mellett haladtak a csapatok, Hanga öt percet kapott a harmadik negyedben, és főként védekezésben tűnt ki. Az 51-51-ről induló utolsó negyedben a 35. percben kipontozódott a Barcánál az idény legjobbjává választott spanyol Nikola Mirotic, de a csapat tíz másodperccel a vége előtt egyenlített (67-67).

A Baskonia 3 másodpercnél dobott egy duplát, amire a katalánoknak már nem volt válaszuk.

A Barcelona a spanyol liga legrégebbi, 1926-ban alapított klubja, legutóbb 2014-ben nyertek bajnoki címet - a 18-adikat -, azóta háromszor kikaptak a döntőben a Real Madridtól, ezúttal pedig a Baskoniától. Hanga előzőleg kétszer (2018, 2019)  megnyerte a Király Kupát a Barcával.