42 ponttal debütált az NBA rájátszásában Luka Dončić

2020.08.18. 09:05

Hétfőn elindult az NBA rájátszása, az első játéknapon négy mérkőzést rendeztek. A nyugati főcsoport második helyezettje, a Los Angeles Clippers 118-110-re nyert a Dallas Mavericks ellen. A Dallas szlovén sztárjának, Luka Dončićnak ez volt az első playoffmeccse az NBA-ben. Nem is ment neki rosszul, dobott 42 pontot, szerzett 6 lepattanót és kiosztott 9 asszisztot.

Ezzel rögtön felállított egy újabb NBA-rekordot, senki nem dobott ennyi pontot az első  playoffmeccsén.

Csapattársának, a  lett Kristaps Porziņģisnak kevésbé sikerült jól a bemutatkozás: a harmadik negyedben egy lökdösődés után begyűjtötte második technikai hibáját, amivel végleg kiállították.

A Denver Nuggets  is győzelemmel kezdte a rájátszást;  a nyugati főcsoport második helyezettje csak hosszabbításban tudta legyűrni a Utah Jazzt, 135-125 lett a vége. A Jazz úgy kapott ki, hogy legeredményesebb játékosuk, Donovan Mitchell egymaga 57 pontot dobott, de ez is kevés volt a Nuggets ellen.

Keleten a címvédő Toronto Raptors simán, 134-110-re győzött a Brooklyn Nets ellen. Ennél szorosabban alakult a másik keleti párharc, a Boston Celtics 109-101-re győzte le a Philadelphia 76erst.

A koronavírus-járvány miatt félbeszakadt idény a floridai  Disney World szórakoztatóközpontban folytatódott, a 22 csapat teljes elszigeteltségben, zárt kapuk mögött fejezi be a bajnokságot. A párharcok az egyik csapat negyedik győzelméig tartanak.  A nagydöntő utolsó meccsét október 13-án játszhatják.

• Toronto Raptors–Brooklyn Nets 134-110
  • Boston Celtics–Philadelphia 76ers 109-101
  • Denver Nuggets–Utah Jazz 135-125
  • Los Angeles Clippers–Dallas Mavericks 118-110