Először megmentette, majd megnyerte a Lakersnek a meccset LeBron James

2021.02.11. 09:46
Akárcsak két nappal korábban, a címvédő Los Angeles Lakers hosszabbításban múlta felül a vendég Oklahoma City Thundert az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján.

Szombaton a kaliforniai elitalakulat a Detroitot verte kétszeri hosszabbítás után, így 1991 óta először vívott sorozatban három ráadásos meccset. Az NBA történetében a Lakers lett a hetedik csapat, amely egymás után három hosszabbításos mérkőzést megnyert,

erre legutóbb 2007-ben akadt példa, amikor a Minnesota mutatta be ezt a bravúrt.

A szerdai összecsapáson a szupersztár LeBron James 25 ponttal volt csapata vezére, míg a mindössze nyolc emberrel kiálló Thunder legjobbja, Al Horford 25 pontot dobott. A 36 éves James sorozatban harmadik meccsén töltött legalább 40 percet a pályán, ami legutóbb négy éve fordult vele elő. A négyszeres bajnok klasszis a rendes játékidő végén, fél perccel a lefújás előtt beszórt egy hárompontost, amivel egyenlített, majd a ráadás végén remek védekezéssel a győzelmet is kiharcolta.

Az elmúlt két szezon legjobbjává választott görög Giannis Antetokounmpo hiába szórt idénycsúcsot jelentő 47 pontot, a Milwaukee minimális különbséggel kikapott Phoenixben.

A Dallas szintén egy ponttal nyert hazai pályán az Atlanta ellen, a texasiak szlovén ásza, Luka Doncic 28 ponttal és 10-10 lepattanóval, illetve gólpasszal tripla duplát ért el. A Mavericks a szezon során másodszor engedett be szurkolókat a csarnokába, ezúttal 1500 koronavírus elleni vakcinával beoltott néző mehetett be ingyen a mérkőzésre.

A Denverben alulmaradt Cleveland az idényben másodszor kapott ki 38 ponttal, a Cavaliers január 24-én Bostonban szenvedett hasonló kiütéses vereséget.