Csúfosra sikerült a Knicks legendájának visszatérése

GettyImages-1236760092
2021.11.24. 09:10

Szerda hajnalban négy mérkőzést rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. Az este legjobban várt találkozója a New York Knicks–Los Angeles Lakers derbi volt.

Visszatért a Madison Square Gardenbe Carmelo Anthony, a Knicks korábbi, legendás játékosa. A 37 éves kosaras 2010 és 2017 között volt a New York játékosa, és az ő nevéhez fűződik a legtöbb szerzett pont a Garden parkettjén. Pályára lépésekor álló tapssal fogadta egykori játékosát a New York-i közönség.

A mérkőzés egyértelmű Knicks fölénnyel kezdődött, az első negyed után 36–20 állt az eredményjelzőn. Az eltiltás miatt LeBron Jamest nélkülöző Lakers a második negyedben sem tudott lényegesen faragni a hátrányából, a nagyszünetben 12 pont volt a New York előnye. A fordulás után visszaküzdötte magát a mérkőzésbe a vendégcsapat, elsősorban Russell Westbrooknak köszönhetően, aki 31 ponttal, 13 lepattanóval és 10 gólpasszal zárta a mérkőzést. A szoros végjátékból végül a Knicks jött ki győztesen, a vége 106–100. Ezzel a Los Angeles Lakers elszenvedte szezonbeli tizedik vereségét. A visszatérő Carmelo Anthony is gyengébb meccset fogott ki, 12 pontig jutott, azonban ezt rendkívül gyenge dobószázalékkal sikerült összehoznia.