Közel volt a bravúrhoz, de továbbra is nyeretlen a magyar válogatott

DEBRE20220904038
2022.09.04. 22:33
A magyar férfi kosárlabda-válogatott 78–74-re kikapott a francia csapattól vasárnap az Európa-bajnokság kölni csoportjának a harmadik fordulójában, így továbbra is nyeretlen.

A tornát a bosnyákok és a címvédő szlovénok elleni vereséggel kezdő nemzeti csapat gyengén kezdett, a nyitónegyed derekán 5–19 állt a nagyórán, aztán a Hanga Ádám irányította magyarok egy 11–0-s rohammal felzárkóztak. A vezetést nem sikerült átvenni, de szoros lett a mérkőzés, Hanga a nagyszünetben (39-42) a mezőny legjobbjaként 12 pontnál tartott.

Fordulás után a honosított Mikael Hopkins triplájával sikerült utolérni a franciákat (42–42), akik egy 12–0-s rohammal újra megléptek, és 65–50-nél kialakult az addigi legnagyobb különbség. A 67–53-ról induló zárószakaszban Hanga hármasával az utolsó percre két pontra csökkent a hátrány (72–74).

ENNÉL KÖZELEBB MÁR NEM SIKERÜLT A FRANCIÁKHOZ KERÜLNI, AKIK JOBBAN JÖTTEK KI A MECCSET LEZÁRÓ BÜNTETŐKBŐL. A MAGYAROK LEGJOBBJA HANGA LETT 18 PONTTAL.

A folytatásban a három vereséggel álló magyar csapat kedden 17.15-kor találkozik a szintén nyeretlen Litvániával, végül szerdán 20.30-kor zárul a csoportkör a hazaiak ellen.