Módos Péter bronzérmes a budapesti birkózó vb-n

2013.09.20. 20:37 Módosítva: 2013.09.20. 20:39

Módos Péter bronzérmet nyert a kötöttfogásúak 55 kilogrammos súlycsoportjában a budapesti birkózó-világbajnokság pénteki napján. A magyar sportoló hárompontos hátrányból fordított, és hatalmas küzdelemben 7-3-ra nyert az Universiade-bajnok orosz Ivan Tatarinov ellen.

Módos iráni, norvég és horvát birkózókat győzött le, majd egy dél-koreaitól szenvedett vereséget. Miután azonban a koreai versenyző döntőbe jutott, a magyar versenyző vigaszágon birkózhatott a bronzéremért, és nyert is.

Módos 2010-ben és 2011-ben is ötödik lett a világbajnokságon. Tavaly a londoni olimpián éppúgy bronzérmet szerzett, mint a mostani vb-n. Világversenyeken emellett még három érmet szerzett: Európa-bajnokságokon egy ezüstöt és két bronzot.

Módos a magyar csapat negyedik dobogós helyezését érte el a budapesti vb-n, ugyanis kedden a szabadfogású Veréb István lett harmadik, csütörtökön pedig a nőknél Sastin Marianna első, míg Barka Emese szintén harmadik lett.