Magyar siker a karate stílus Eb-n

2013.11.02. 22:41

Az összesített pontversenyben a magyar válogatott végzett az első helyen a szombaton a karate egyik alapstílusának, a wado kainak a 41. Európa-bajnokságán. A XVIII. kerületi Sportkastélyban rendezett esemény szervezőinek tájékoztatása szerint a hazai csapat 16 arany-, 10 ezüst- és 12 bronzérmet szerzett. Ebből 15 érmet - 9 arany, 4 ezüst, 2 bronz - a kata (formagyakorlat) versenyszámban, míg a küzdelmekben, vagyis a kumite versenyszámokban 23 dobogós - 7 első, 6 második és 10 harmadik - helyezés született Az országok közötti összesítésben 80 ponttal Magyarország végzett az első helyen. Skócia válogatottja lett a második 54 ponttal, Románia a harmadik 27 ponttal. A wado kai kontinensversenyén 20 ország csaknem 300 versenyzője vett részt.