Magyar sikerek a párizsi karateversenyen

2014.01.13. 11:09

A 67 kilogrammos Szegedi Döme aranyérmet nyert a Párizs Open elnevezésű karateversenyen. A hazai szövetség tájékoztatása szerint a 2011-ben életre hívott Karate1 Premier League elnevezésű sorozatban - amely a világ- és Európa-bajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket tartalmazza és amelynek a párizsi viadal is a része - mostanáig magyar karatés még nem állhatott a dobogó legfelső fokára, írta az MTI.

A nagy létszámú mezőnyben a BVSC-Fighter mindössze 19 éves versenyzője öt győzelemmel jutott el a döntőig, ahol 5-1-re nyert a venezuelai Andres Madera ellen. Teljesítményének értékét emeli, hogy a négy közé jutásért a tavalyi, budapesti Eb-n győztes francia William Rolle-nál bizonyult jobbnak. A korábbi junior világbajnokon kívül a magyar válogatottból a 68 kilogrammosok küzdelmében indult Metzger Szandra jutott éremközelbe, ő az ötödik helyen zárt.