Veréb tusgyőzelemmel kezdett a birkózó-vb-n

2014.09.08. 10:58

A világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmes Veréb István tussal nyerte első mérkőzését, így bejutott a nyolcaddöntőbe a szabadfogásúak 86 kilogrammos kategóriájában a taskenti birkózó-világbajnokság hétfői nyitónapján.

A legutóbbi két világversenyén dobogós szombathelyi sportoló a fehérorosz Amerhadzsi Magamedov ellen lépett szőnyegre a 32 között és sokáig kiélezett küzdelmet vívott vele. Az első három percben egy kivitel után riválisa került előnybe, majd még a szünet előtt Veréb egyenlített, mivel a megintett Magamedov fél percig nem tudott akciót csinálni.

A pihenő után egy újabb kiléptetést követően a fehérorosz jutott vezetéshez, ezt követően azonban Veréb felőrölte fáradó ellenfelét, 4:45 percnél szőnyegen kívülre tette, újabb akciókat csinált, majd 6-2-es vezetésénél betusolta.

Veréb a nyolc közé jutásért a román Gheorghita Stefannal csap össze. Korábban Gulyás Zsombor (70 kg) és Csercsics Richárd (125 kg) kikapott első meccsén.