Bronzérmes a magyar férfi csapat a karatézók régiók Eb-jén

2015.06.07. 14:33

A harmadik helyen végzett a magyar férfi karateválogatott a régiók Európa-bajnokságán, ezzel sporttörténelmi sikert ért el, hiszen magyar felnőtt férfi csapat világversenyen korábban még soha nem állhatott dobogóra.

A Párizsban megrendezett tornán a György Dániel, Hárspataki Gábor, Höning Dávid, Szegedi Döme, Tadissi Martial és Virág András összetételű együttes egy vereség mellett három győzelmet aratott.

A karate speciális viadala a régiók Európa-bajnoksága, amely 13 évvel ezelőtt váltotta fel a klubcsapatok kontinenstornáját. Az Eb-n az országok méretüktől függően kategóriánként 1-4 együttest indíthatnak. A mostani versenyen 23 ország 142 csapatának 630 sportolója vett részt, Magyarországot egy-egy felnőtt férfi és női kumite (küzdelem) csapat képviselte.

A női válogatott (Bartha Nikola, Molnár Réka, Vajda Lilien, Varga Fruzsina) első mérkőzésén kikapott, ezzel helyezetlenül végzett. (MTI)