Hárspataki aranyérmes a karate Premier League-ben

2015.09.27. 12:30

Hárspataki Gábor aranyérmet nyert a Karate1 Premier League elnevezésű versenysorozat németországi állomásán, íjra az MTI.

A 19 éves magyar a 75 kg-os súlycsoportban hat győzelem után állhatott fel a dobogó tetejére a Coburgban rendezett German Open szombati napján.

A négy éve életre hívott Karate1 Premier League-ben - amely a világ- és Európa-bajnokságok után a legnagyobb és legszínvonalasabb versenyeket tartalmazza - a magyarok közül Hárspataki a második, akinek sikerült kategóriaelsőséget szereznie. Korábban Szegedi Döme  tavaly tudott nyerni Párizsban.

A coburgi tornán 55 ország 720 versenyzője indult, Hárspataki Gábor kategóriájába pedig 85-en neveztek. Az idei U21-es Európa-bajnokságon aranyérmes magyar karatés öt győzelemmel harcolta ki a finálé jogát. A döntőben a francia Seguy volt az ellenfél, akit az MTK sportolója 3-0-ra múlt felül.