12 °C

Barka Emese bronzérmet nyert a budapesti birkózó-vb-n

D  CB20181024023
2018.10.25. 19:33

Barka Emese bronzérmet nyert a nők 57 kilogrammos kategóriájában a budapesti birkózó-világbajnokság csütörtöki versenynapján. Ez az első magyar érem a tornán.

Nem érzem magam fáradtnak, viszonylag sima meccs volt ez. Örülök, hogy sikerült megszereznem a bronzérmet, de azért kicsit csalódott vagyok, hogy nem lett fényesebb

– mondta Barka Emese.

A Csepel klasszisa a román Kateryna Zhydachevska elleni helyosztón végig nagy fölényben volt, szép akciókkal gyűjtötte pontjait, és végül 6-0-ra győzött. Barka harmadszor lett vb-harmadik a 2013 és 2016 után, amelyeket szintén a magyar fővárosban rendeztek.

Sastin Marianna 2-0-ra elveszítette bronzmérkőzését, így ötödik helyen zárt a nők 62 kilogrammos kategóriájában a budapesti birkózó-világbajnokság csütörtöki napján.

(Borítókép: MTI / Czagány Balázs)