Talmácsi utolsó, de már csak 4 tizeddel

2009.06.25. 15:29 Módosítva: 2009.06.25. 15:43
A holland Moto GP 1. tréningjén sokat javult a magyar pilóta, hamarosan elmozdulhat a 19. helyről. Japán csapattársa nagyot bukott.

Tizenkilencedik, utolsó lett a Holland Nagydíj első szabadedzésén Talmácsi Gábor a Moto GP-kategóriában. A két hete a legnagyobbak között induló magyar rengeteget javított, mindössze négy tizedmásodperccel maradt el a 18., ducatis Niccolo Canepától.

talmaBarca09 a

A tréninget a francia Randy De Puniet nyerte, tőle bő 3 és fél másodpercet kapott a hondás, akinek csapattársa, Juki Takahasi nagyot bukott. A japán volt az egyetlen, aki elesett csütörtökön, Barcelonában eltört ujjához újabb sérülést szerezhetett, bicegve hagyta el a pályát.

A menők közül a legutóbb győztes Valentino Rossi másodikként végzett, mindössze 5 ezredre De Punietól, Casey Stoner harmadik, Jorge Lorenzo negyedik lett.

Az asseni hétvége pénteken a második szabadedzéssel, majd az időmérővel folytatódik, a verseny szombat délután lesz.